امروز : سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت :
کد خبر : 3403119826 اسفند 1397

تعداد بازدید : 292

برنج نیوز :

تخلیط برنج ازسوی کشاورزان مازندران انجام نمی‌شود

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران گفت: تخلیط برنج ازسوی کشاورزان مازندران انجام نمی‌شود؛ به این دلیل که کشاورز بارش را می‌فروشد این مراکز بسته‌بندی برنج هستند که نباید نسبت به این کار اقدام کنند.

 

 

دلالان با خرید شالی از کشاورزان در برخی از شالیکوبی‌ها اقدام به تخلیط برنج طارم محلی با برنج خارجی می‌کنند که موجب بدنام شدن برنج طارم محلی مازندران می‌شود.
رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: در ارتباط با این بحث چیزی که با اطمینان می‌توانیم اعلام کنیم اینکه تخلیط برنج از سوی کشاورزان مازندران انجام نمی‌شود؛ به این دلیل که کشاورز بارش را می‌فروشد این مراکز بسته‌بندی برنج هستند که نباید نسبت به این کار اقدام کنند.

ابراهیم قربان‌نژاد با اشاره به اینکه تخلیط برنج علاوه بر اینکه کیفیت برنج را پایین می‌آورد عدم اعتماد مصرف‌کنندگان را در پی دارد، اضافه کرد: ما بهترین برنج‌ها را در مازندران داریم که با این کار اطمینان مصرف‌کننده نسبت به برنج شمال از بین می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه در زمینه برخورد با این مشکل به‌دنبال برندسازی برنج‌های بسته بندی شده هستیم که دارای کدشناسایی باشند، خاطرنشان کرد: مشاهده می‌شود در برخی از برنج‌هایی که در بازار به فروش می‌رسد روی کیسه باعنوان برنج ایرانی درج شده که نشان نمی‌دهد این برنج از نوع محلی و پرمحصول است.

رئیس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران در پایان گفت: در آینده‌ای نزدیک سازوکار و راهکاری برای برخورد با تخلیط برنج از سوی انجمن برنج ایران و وزارت جهاد کشاورزی عملیاتی می‌شود تا برای همیشه شاهد این معضل نباشیم.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید