امروز : سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت :
کد خبر : 3424226524 فروردین 1398

تعداد بازدید : 268

برنج نیوز :

افزایش هزینه تولید برنج در سال جاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه نهاده های کشاورزی از جمله قیمت پلاستیک، بذر، دستمزد کارگر بالا رفته است، گفت: به همین دلیل پیش بینی می شود تا قیمت برنج امسال 12تا 16هزار تومان در هر کیلو گرم برسد.

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه نهاده های کشاورزی از جمله قیمت پلاستیک، بذر، دستمزد کارگر، تولید بوته از بانک نشاء ، دستمزد تراکتور ، تعمیرات و قطعات یدکی بالا رفته است، گفت: به همین دلیل پیش بینی می شود تا قیمت برنج امسال 12تا 16هزار تومان در هر کیلو گرم برسد.
عزیزالله شهیدی فر افزود: البته این مقدار افزایش قیمت نسبت به دیگر کالاهای اساسی بسیار کم است ولی برنجکاری با کمتر از قیمت اعلام شده به صرفه نخواهد بود.
وی با بیان اینکه امسال کشت مکانیزه از 52هزار هکتار به حدود 60 هزار هکتار افزایش می یابد، ادامه داد: امسال تعداد بانک نشا نیز از 80 واحد به 85 واحد افزایش یافت.
رئیس جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه امسال کشت ارقام پرمحصول نیز از 47هزار هکتار به 55هزار هکتار افزایش می یابد، بیان داشت: با توجه به وضعیت مناسب منابع آبی خط قرمزی برای کشت برنج در استان وجود ندارد.
وی وضعیت آب در سدها و آب بندان های مازندران را بسیار مطلوب و خوشحال کننده توصیف کرد و اظهار داشت: به نظر میرسد سال آبی خوبی برای کشاورزی زراعی و باغی استان باشد.

افزودن دیدگاهمتن بالا را در زیر وارد کنید